txtMenuT.jpgtxtMenuB.jpgtxtAnkieta.jpg

O której godzinie Państwa zdaniem powinny być organizowane szkolne zebrania z rodzicami?

Pokaż wyniki
txtAnkietaB.jpg
Logo BIP
http://www.kunin.szkolnastrona.pl/index.php?p=new&idg=mg,23,61&id=396&action=show

Biblioteka

Jesteś tu: Strona główna » Biblioteka

Jednym z przytulniejszych miejsc w naszej szkole jest biblioteka. Swoim księgozbiorem (3286 woluminów) służy uczniom nauczycielom i rodzicom. Sala biblioteki znajduje się na piętrze, w miejscu ogólnie dostępnym, jest przestronna i słoneczna.

 

biblioteka1               biblioteka2

 

Nauczyciel udziela pomocy przy wyborze książki, rozmawia z uczniami na temat ich zainteresowań i potrzeb czytelniczych, na temat przeczytanych książek, zachęca do czytania nowych pozycji.

 

biblioteka3           biblioteka4


Biblioteka jest otwarta w określonych godzinach jak również na życzenie ucznia. Prowadzone są w niej zajęcia biblioteczne dla każdej klasy. Dokonuje się wypożyczeń bezpłatnych podręczników oraz innych pomocy dydaktycznych. Biblioteka zaopatrzona jest w tablicę interaktywną.

 

biblioteka5           biblioteka6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Regulamin biblioteki szkolnej - kliknij, aby przeczytać...

 

Regulamin korzystania ze stanowisk komputerowych - kliknij, aby przeczytać...

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

  • GMINNY KONKURS FILMOWY

W roku szkolnym 2015/2016  Szkoła Podstawowa w Kuninie  realizuje  program  „Książki naszych marzeń”. Ma on na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie  kompetencji  i  zainteresowań czytelniczych. Trzeba przekonać młodych ludzi, że książka może być ciekawym sposobem zdobywania wiedzy o świecie, rozwijania zdolności  i zainteresowań. Pozwala także interesująco spędzić wolny czas. 

czytaj więcej
Warto zajrzeć do naszej biblioteki, a mamy czym się pochwalić. Przede wszystkim nasz księgozbiór powiększył się o 250 woluminów. Zostały one zakupione za sumę ponad 3 tys. złotych, co jest niezwykłym wydarzeniem w dziejach naszej biblioteki. Są nowe lektury dla młodszych i starszych uczniów, książki o tematyce przygodowej, fantastycznej i popularnonaukowej. Nawet dorośli czytelnicy nie powinni być rozczarowani. Każdy znajdzie coś dla siebie.
czytaj więcej

    Popatrzmy wokół siebie!  Może w naszym otoczeniu znajdują się książki, czasopisma, płyty, z których już nie korzystamy. I to z różnych powodów. Trochę się nam znudziły, trochę się opatrzyły, dzieci z nich "wyrosły"…  Szkoda wyrzucić, a nie wiadomo co z nimi robić. Ale to nieprawda. Po prostu przynieś  je do szkoły. Posłużą innym, może czegoś nauczą, może pomogą mile spędzić czas.

Zapraszamy do biblioteki
czytaj więcej