txtMenuT.jpgtxtMenuB.jpgtxtAnkieta.jpg

O której godzinie Państwa zdaniem powinny być organizowane szkolne zebrania z rodzicami?

Pokaż wyniki
txtAnkietaB.jpg
Logo BIP
http://www.kunin.szkolnastrona.pl/index.php?p=new&idg=mg,23,61&id=396&action=show

Proszę Państwa, oto Miś...

Jesteś tu: Strona główna » Archiwum wydarzeń 2017/2018 » Proszę Państwa, oto Miś...

Proszę Państwa, oto Miś...

Miś – pluszowy zwierzaczek, ulubieniec wszystkich dzieci, obchodził dziś swoje święto. Dzieci kochają misie, bo mogą się nimi pobawić, przytulić, wyszeptać swoje troski i marzenia. Naderwane ucho misia to największy dowód miłości dziecka.

24 listopada 2017 roku przedszkolaki w Kuninie, pod opieką pań Anny Kanclerz, Bożeny Sotomskiej i Sylwii Sadowskiej-Rybak, uczciły Światowy Dzień Pluszowego Misia, który po raz drugi zagościł w przedszkolu.

Na początku zajęć dzieci otrzymały medale i wysłuchały ciekawej historii o powstaniu pluszowego misia. Potem nauczyły się śpiewać piosenkę „Jadą, jadą misie” oraz wymyśliły taniec do jej słów. Na chwilę zamieniły się w misie i ze smakiem zjadły pyszny, słodki miodek. Z pełnymi brzuszkami chętnie wykonały pracę plastyczną – misia w 3D.

Do obchodów Święta włączył się aktyw biblioteczny. Dziewczynki z kl. VI a wraz z p. bibliotekarką Anną Miłek rozdały kolorowe naklejki w kształcie misia, a potem przeczytały opowiadanie „Stary, zielony miś”. Dzieci uważnie wysłuchały treści i aktywnie odpowiadały na pytania. Z wielką ochotą schrupały piernikowe misie,  które dostały od starszych koleżanek. Wielką atrakcją były uśmiechnięte, misiowe zdjęcia.

Na zakończenie dnia przedszkolaki obejrzały bajkę o zimowych przygodach Misia Uszatka. Za aktywność podczas zajęć otrzymały pamiątkowe dyplomy. Do domu mogły też zabrać prawdziwego, pluszowego misia.

Kochany misiu! Do miłego zobaczenia za rok!

Tekst: B. Sotomska

Foto: S. Sadowska-Rybak