Zabawa Andrzejkowa

Jesteś tu: Strona główna » Archiwum wydarzeń 2017/2018 » Zabawa Andrzejkowa

Zabawa Andrzejkowa

Dnia 29.11.2017r. w szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa połączona z wróżbami. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię Św. Andrzeja. Początkowo przepowiednie traktowano bardzo poważnie, jednak w czasach późniejszych przekształciły się w niezobowiązującą zabawę. Wzorem tego nasi uczniowie i dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w zabawach andrzejkowych.

Chętnych do tańca nie brakowało. Chcąc odpocząć po intensywnych tańcach, dzieci mogły wziąć udział we wróżbach. Choć wszyscy traktowali je z lekkim przymrużeniem oka, to cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem. Każdy mógł dowiedzieć się, co czeka go w niedalekiej przyszłości, poznać imię swego wybranka lub wybranki oraz kim będzie z zawodu. Czas upłynął wesoło dostarczając wiele pozytywnych emocji i uśmiechu.

Tekst: Martyna Twardziak