Bożonarodzeniowe spotkania

Jesteś tu: Strona główna » Wydarzenia 2017/2018 » Bożonarodzeniowe spotkania

Bożonarodzeniowe spotkania

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, na który wszyscy czekają z niecierpliwością. To święta niezwykle bogate w tradycje i zwyczaje. W tym roku przygotowania rozpoczęliśmy wcześniej, bo 20 grudnia 2017r. uczniowie kl. V–VII zaprezentowali przedstawienie jasełkowe na uroczystej XLIV Sesji Rady Gminy w Goworowie. Tradycyjnie nawiązywało ono do historii narodzin Jezusa w wiosce Betlejem ponad dwa tysiące lat temu. Występ młodych artystów wyreżyserowany przez p. Katarzynę Dzwonkowską, p. Sylwię Ziębę i p. Joannę Łojek dawał odpowiedź, jakie wartości są w życiu najważniejsze i jak żyć w duchu Ewangelii. Uroku inscenizacji dodawały pastorałki i kolędy opracowane przez p. Konrada Drabota. Dyrektor naszej szkoły p. Paweł Jagielski i wójt p. Małgorzata Maria Kulesza złożyli bożonarodzeniowe życzenia wszystkim zgromadzonym na sesji.

Po przyjeździe do szkoły przedświąteczny czas wykorzystaliśmy na przygotowania do kolejnego wigilijnego spotkania. Pracowaliśmy nad dekoracjami, a zapachy rozchodzące się ze szkolnej kuchni i melodie ćwiczonych pastorałek i kolęd, wprowadzały radosny nastrój oczekiwania. W czwartkowej uroczystości, 21 grudnia 2017r., wzięli udział przedstawiciele gminy, ksiądz proboszcz Józef Kacperski, grono pedagogiczne, emerytowani nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie. Po inscenizacji jasełkowej i wspólnym kolędowaniu tradycyjnie łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie nawzajem życzenia. A potem mieliśmy po raz kolejny okazję skosztować pysznych wigilijnych potraw naszej kucharki p. Grażyny Drabot. W przygotowaniach świątecznego stołu wzięły też udział p. Wiesława Machnowska i p. Ewa Radziszewska. Serdecznie za to dziękujemy.

Przedstawienie jasełkowe mieliśmy okazję zaprezentować również po Mszy św. w kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny w Kuninie. Spotkało się ono z ciepłym przyjęciem przez ludzi uczestniczących w niedzielnym nabożeństwie.

tekst, foto: J. Łojek