Kubuś Puchatek z wizytą w przedszkolu

Jesteś tu: Strona główna » Wydarzenia 2017/2018 » Kubuś Puchatek z wizytą w przedszkolu

Kubuś Puchatek z wizytą w przedszkolu

– Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.

Kubusia Puchatka znają i kochają wszystkie dzieci. A zaczęło się od tego, że w 1921 roku, z okazji pierwszych urodzin swojego syna, Alan Alexander Milne podarował mu pluszowego misia. Autor przygód misia pewnie nie przypuszczał, że za sprawą zwykłej zabawki zyska wkrótce  wielką sławę. Tymczasem 5 lat później w Londynie drukiem ukazał się jego „Kubuś Puchatek”, którego bohater uważany jest dzisiaj za najsłynniejszego misia świata.  W rocznicę urodzin Milne’a obchodzony jest  Dzień Kubusia Puchatka.

Przedszkolaki i zerówkowicze poznały historię powstania Kubusia Puchatka. Pod opieką pań A. Kanclerz, B. Sotomskiej i S. Sadowskiej-Rybak spędziły wiele ciekawych chwil z misiem. Z zainteresowaniem słuchały przygód Kubusia i jego przyjaciół. Nauczyły się piosenki o misiu, rozwiązywały zagadki i labirynty. Wykonywały zadania przygotowane przez Puchatka, kolorowały jego postać i pobawiły się pluszowymi zabawkami. Za aktywność zostały nagrodzone puchatkowymi cukierkami i balonikami.

A oto wybrane cytaty z książki „Kubuś Puchatek”

• Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałbym żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie.

• Puchatek spojrzał na obydwie łapki. Wiedział, że jedna z nich jest prawa, i wiedział jeszcze, że kiedy już się ustaliło, która z nich jest prawa, to druga była lewą, ale nigdy nie wiedział, jak zacząć.

• Są tacy, co mają rozum, a są tacy, co go nie mają, i już.

• Sztuka dawania podarunku polega na tym, aby ofiarować coś, czego nie można kupić w żadnym sklepie.

• Wiesz, Prosiaczku… miłość jest wtedy… kiedy kogoś lubimy… za bardzo.

• A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy?
    – Nic wielkiego – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

• – A ty jak się masz? – spytał Puchatek.
    – Nie bardzo się mam – odpowiedział Kłapouchy. – Już nie pamiętam czasów, żebym jakoś się miał.

• Czuję się mniej więcej tak, jak ktoś, kto bujał w obłokach i nagle spadł.

• I gdy Królik zapytał: – Co wolisz, miód czy marmoladę do chleba? – Puchatek był tak wzruszony, że powiedział: – Jedno i drugie. – I zaraz potem, żeby nie wydać się żarłokiem, dodał: – Ale po co jeszcze chleb, Króliku? Nie rób sobie za wiele kłopotu.

Autor: B. Sotomska