txtMenuT.jpgtxtMenuB.jpgtxtAnkieta.jpg

O której godzinie Państwa zdaniem powinny być organizowane szkolne zebrania z rodzicami?

Pokaż wyniki
txtAnkietaB.jpg
Logo BIP
http://www.kunin.szkolnastrona.pl/index.php?p=new&idg=mg,23,61&id=396&action=show

Teddy's Tour of Christmas in Europe!

Jesteś tu: Strona główna » Archiwum wydarzeń 2017/2018 » Teddy's Tour of Christmas in Europe!

Teddy's Tour of Christmas in Europe!

Zbliża się koniec pierwszego półrocza i tym samym pierwszy projekt realizowany przez uczniów naszej szkoły z państwami partnerskimi już prawie za nami. Dzięki zaangażowaniu, pomysłowości i kreatywności uczniów każdy z założonych etapów został w pełni zrealizowany.

  • Przygotowane ręcznie robione kartki świąteczne oraz ozdoby choinkowe zostały wysłane do Irlandii, Rumunii, Włoch, Niemiec, Hiszpanii, Czech, Portugalii oraz Francji. W ramach współpracy nasi uczniowie również otrzymali blisko 100 kart z życzeniami bożonarodzeniowymi, które można było podziwiać na szkolnym korytarzu. 
  • Kolejny etap projektu zakładał nagranie świątecznej piosenki. Dzięki zaangażowaniu uczennic klas VI i VII oraz pana Konrada Drabota powstało profesjonalne nagranie piosenki „Jingle bells” w wersji dwujęzycznej.
  • Uczniowie przygotowali  szczegółowe opisy tradycyjnych, wigilijnych dań charakterystycznych dla Polski wraz z dokumentacją fotograficzną.
  • Szkoły partnerskie mogły również zapoznać się ze zwyczajami świątecznymi  panującymi w Polsce. Opisy w języku polskim i angielskim były wzbogacone o zdjęcia różnorodnych dekoracji.
  • Wszystkie otrzymane materiały i informacje sukcesywnie zamieszczane przez szkoły partnerskie na platformie eTwinning umożliwiły naszym uczniom zapoznanie się z tradycjami panującymi w innych krajach.

tekst, foto: M. Kucińska