txtMenuT.jpgtxtMenuB.jpgtxtAnkieta.jpg

O której godzinie Państwa zdaniem powinny być organizowane szkolne zebrania z rodzicami?

Pokaż wyniki
txtAnkietaB.jpg
Logo BIP
http://www.kunin.szkolnastrona.pl/index.php?p=new&idg=mg,23,61&id=396&action=show

Dzień Kobiet

Jesteś tu: Strona główna » Archiwum wydarzeń 2017/2018 » Dzień Kobiet

Dzień Kobiet

Marzec, marzec wyjął grosik srebrny

Teraz, teraz będzie mu potrzebny

Do kwiaciarni marzec pobiegł

Kupił kwiat na Święto Kobiet…

 

DZIEŃ KOBIET coroczne święto obchodzone 8 marca jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Ustanowione zostało w 1910 roku. Dzień Kobiet w Polsce był obchodzony na szeroką skalę do 1993 roku.

Wielu osobom Dzień Kobiet kojarzy się z czasami PRL–u i z wręczanymi wtedy masowo goździkami czy tulipanami. Z okazji tego dnia publikowano portrety kobiet różnych sektorów życia gospodarczego zgodnie z opinią Władysława Gomułki, że "nie ma dziś w Polsce dziedziny, w której kobiety nie odgrywałyby ważnej roli". W zakładach pracy czy szkołach był obchodzony obowiązkowo. Była to okazja do uzupełniania braków w zaopatrzeniu, dlatego wręczano paniom takie dobra materialne jak rajstopy, ręczniki, ścierki, mydło, kawę. W obecnych czasach większość Pań lubi to święto, bo mężczyźni nagle szerzej otwierają oczy i zaczynają dostrzegać w nas kobietę, a dzień w szkole lub w pracy mija w miłej, świątecznej atmosferze.

Mężczyźni naszej szkoły również pamiętali o tym dniu. Przygotowali i przedstawili dla Pań małych i dużych, młodszych i starszych wspaniały występ artystyczny. Chłopcy śpiewali znane piosenki i recytowali wiersze o kobietach. Nie zabrakło również kwiatów oraz szczerych i dobrych życzeń.

Panowie! Bardzo dziękujemy za tak miły dzień.


tekst: Bożena Sotomska

foto: Dorota Kubiak