Warsztaty wielkanocne

Jesteś tu: Strona główna » Wydarzenia 2017/2018 » Warsztaty wielkanocne

Warsztaty wielkanocne

„To są palmy przewspaniałe zrobione z wierzbowych gałązek,

Z suszonych kwiatów i wstążek.

Dajemy wam palmy w darze, bo tak stary zwyczaj każe.

Bo dawno temu wierzono, że palmy złe moce odgonią…”

Gdy wiosna zagościła już w naszej szkole, zaczął się czas tworzenia świątecznych dekoracji. Właśnie z tej okazji 20 marca 2018 roku odbyły się warsztaty artystyczne dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.

W trakcie spotkania dzieci nauczyły się jak można samodzielnie wykonać palmę wielkanocną. Z pomocą swoich pań, najmłodsi wykonywali kwiaty z krepiny, które posłużyły do ozdobienia palmy wielkanocnej. Przedszkolaki bardzo chętnie komponowały palmę, a radość z jej powstania była nie do opisania. Efekt twórczej pracy jest widoczny na zamieszczonych zdjęciach.

Dziękujemy Paniom Iwonie Kuśmierczyk i Iwonie Falba za poświęcony czas, cierpliwość i zaangażowanie podczas warsztatów.

tekst i foto: A. Kanclerz, S. Zięba